Webrainbow jak wybrać hosting

Dowiedz się czym jest hosting i jak nie popełniać błędów osób początkujących przy wyborze hostingodawcy?

Hosting to miejsce na pliki naszej strony internetowej. Możemy tam również mieć skrzynkę pocztową i nasze maile będą tam przetrzymywane. Usługę hostingu wykupujemy na jeden rok. Bardzo ważnym elementem usługi hostingowej jest wsparcie techniczne. Zanim podejmiesz decyzję najlepiej sprawdź w jakich godzinach i jakimi kanałami możesz się kontaktować i prosić o pomoc w rozwiązaniu różnych problemów. Szczególnie na początku swojej przygody bardzo docenisz dostępność wsparcia (z ang “support”) i chęć pomocy. Pamiętaj, że na danym hostingu można mieć wiele domen i stron jednocześnie.

Sprawdź też jak wybrać domenę.

Kopia zapasowa – czy muszę ją samodzielnie wykonywać?

Hostingodawca powinien regularnie wykonywać kopię zapasową twojej strony i przechowywać ją przez kilka dni. Jeśli wydarzy się coś, czego nie udao się przewidzieć i nasza strona napotka problemy, będziemy w stanie przywrócić poprzednią wersję strony w ramach naszego pakietu usług. Jednak, zawsze warto robić własną kopię zapasową (z ang “backup”) w innym miejscu niż serwer, na którym jest nasza strona. W ten sposób zabezpieczysz się podwójnie.

Po zakupie hostingu dostaniemy dostęp do panelu administracyjnego.  Zanim  wybierzemy  usługodawcę,  warto sprawdzić opinie użytkowników w sieci.   Bezawaryjność i  wsparcie techniczne  będą na najważniejszymi  parametrami przy wyborze. 

Jaką pojemność hostingu wybrać na początek?

Jest wiele różnych pakietów, a w przypadku braku doświadczenia jak podjąć decyzję o pojemności hostingu? Ile waży strona internetowa to dobre pytanie na początek. Możemy oszacować, że świeża czyli niedawno postawiona strona na wordpressie będzie ważyła około 300 MB, więc na początek z pewnością wystarczy nam pakiet 10 GB.  Z kolei pakiet  np. 30 GB  będzie odpowiedni dla osoby, która chce mieć kilka stron na raz.  W każdej chwili można  dokupić miejsce na serwerze poprzez zwiększenie pakietu. Pamiętaj, żeby sprawdzić cenę odnowienia pakietu hostingowego w kolejnym roku i nie decyduj się na współpracę jeśli ta kwota będzie podejrzanie wysoka. Średnio możesz zapłacić około 150 zł za rok, więc każda oferta powyżej tej kwoty może budzić twoje wątpliwości. 

Czy można przenieść usługi hostingowe do innej firmy?

Możesz przenieść swoją stronę w dowolnym momencie do innego operatora, wystarczy zwrócić się do nowego hostingodawcy, który powinien zrobić ci migracją strony bezpłatnie. Jeśli domena jest w innej firmie niż hosting trzeba skierować ją na rekordy DNS hostingu, a w hostingu skierować domenę na DNS.

Warto sprawdzić o jakie elementy strony internetowej zadbać, aby spełniała jak najlepiej swoją funkcję i była lubiana przez algorytmy wyszukiwarek. Tu przeczytasz co powinna mieć dobra strona www.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *