Webrainbow wiele porad jak zdobywać linki do strony www

SEO w handlu elektronicznym jest… do bani. Budowanie linków zwrotnych (ang. backlinks) – w szczególności.

Konkurujesz z wielkimi firmami, takimi jak np. Allegro, które każdy zna i im ufa. Ponadto, jak często widzisz strony linkujące do marek ecommerce?

Zajmując się marką, prawdopodobnie masz lepsze rzeczy do  robienia niż zdobywanie linków. Mogą pochłaniać Twój czas inne formy marketingu, rozwój produktu lub znalezienie sposobów, aby funkcjonować bardziej efektywnie. Prawdopodobnie zobaczysz więcej szybkich efektów wrzucając trochę więcej gotówki na kampanię reklamową w mediach społecznościowych jak np. Facebook Ads, więc po co pozyskiwać linki zwrotne? 

Ale nie jesteś tu, aby przeczytać ten artykuł i dowiedzieć się, co jest trudne. Jesteś tutaj, aby dowiedzieć się, jak budować linki zwrotne do swojego sklepu ecommerce. Przeczytaj ten wpis jeśli chcesz wiedzieć jakie inne elementy są decydujące czy Twoja strona internetowa jest dobra.

Cóż, masz szczęście. Ponieważ to właśnie zdobywanie właściwych linków do twojego sklepu ecommerce może sprawić, że prześcigniesz nawet takich gigantów jak Allegro. Mówiąc prościej, jest to świetny sposób na zbudowanie swojej marki od podstaw.

Co więcej, dobre linki zmniejszają ilość pieniędzy, które musisz wydać na marketing płatny (ang. PPC – Pay Per Click). 

Jaki jest najważniejszy powód do podjęcia kampanii pozyskiwania linków dla twojego sklepu ecommerce?

Większość Waszych marek ecommerce nie wie jednej rzeczy na temat budowania linków do swoich stron internetowych. W rezultacie możesz potrzebować tylko kilku linków, aby je prześcignąć i osiągnąć najwyższą pozycję dla niektórych dobrze zbadanych słów kluczowych.

Zanim zrozumiesz, że pozyskiwanie linków dla Twojego biznesu w internecie jest niezbędne musisz to wiedzieć:

Uzyskanie dobrych czyli wartościowych linków nie jest szybkie.

Nie jest łatwe.

Nie jest to zbyt zabawne i co gorsze nie ma żadnych gwarancji, że jakakolwiek praca się opłaci, a inwestycja zwróci. Spędzasz dużo czasu na poszukiwania i wysyłanie e-maili, które mogą okazać się bezużyteczne.

Budowanie wysokiej jakości linków zwrotnych jest trudne. Jednak to najlepsze co możesz zrobić dla poprawienia SEO swojego sklepu internetowego.

W tym artykule nie dowiesz się, dlaczego te linki są ważne, ani nie nauczysz się niczego na temat SEO. W tym wpisie zakładam, że znasz już podstawy SEO oraz znaczenie tzw. backlinków. Jeśli jednak potrzebujesz szybko uzupełnić podstawowe pojęcia związane z pozycjonowaniem/SEO dla początkujących zajrzyj tutaj.

W tym wpisie poznasz strategie działania, które możesz wykorzystać do pozyskiwanie linków zwrotnych do Twojego sklepu ecommerce.

Zaczynajmy!

Nie wszystkie linki zwrotne są sobie równe. Istnieją dwa rodzaje takich linków zwrotnych:

  • Te, które przekazują nam konkretną wartość SEO.

Co to w zasadzie oznacza, że pewne strony internetowe mają wyższy autorytet domeny (ang.domain authority lub Domain Rating) niż mniejsze strony? Nawet 50 tysięcy linków z „małej” strony byłoby warte tyle ile 1 link zwrotny ze strony z wysokim autorytetem. Najlepszym rodzajem backlinków, jakie można zbudować, są linki zwrotne o wysokim autorytecie domeny lub ang. Domain Rating (DR), backlinki do-follow (ang. podążaj) z dużym ruchem odsyłającym.

  • Te, które dają ruch odsyłający.

Ruch odsyłający to ilość ruchu, który faktycznie pochodzi z linku do twojej strony. Niektóre strony internetowe mogą dać Ci link „no-follow” (ang. nie podążaj). Jest to taki link, który nie przekazuje żadnej wartości SEO. Jedyną korzyścią jest ruch odsyłający z tej strony na naszą. Jeśli taki ruch zyskujemy wówczas linki „no follow” są w porządku.

Używając jednego z naszych ulubionych narzędzi SEO – Ahrefs, możesz zobaczyć wszystkie linki, które Twoja strona aktualnie posiada.

Czy masz już ochotę na pozyskiwanie linków zwrotnych?

Cóż, pewnie jeszcze nie teraz.

Najlepszym sposobem na zdobycie pierwszego linku zwrotnego dobrej jakości, jest sprawdzenie, co jest przestarzałe lub zepsute.

Dlaczego? O co tu chodzi?

O wiele łatwiej i bardziej wydajnie będzie zaktualizować istniejący link niż zdobyć zupełnie nowy.

Zatem zacznij zbierać linki z potencjałem poprzez znalezienie zepsutych linków swoich konkurentów.

#1: Pozyskiwanie “uszkodzonych” linków

Naszą pierwszą metodą budowania linków zwrotnych jest znajdowanie linków prowadzących do naszych konkurentów, które są zepsute. Oznacza to, że strony, do których prowadzą linki, po prostu już nie istnieją.

Załóżmy, że moja firma produkuje buty i próbuję pozyskać więcej linków zwrotnych. Jedną z najbardziej podstawowych rzeczy w prowadzeniu biznesu jest wiedza na temat tego, kim są nasze klientki i klienci. W rezultacie wiem, które firmy są moją konkurencją.

Wrzucam adres URL konkurencji do eksploratora stron Ahrefs i klikam na Backlinks -> Broken.

Otrzymuję całą masę linków z innych stron internetowych, które linkują do zepsutych podstron na stronie mojej konkurencji.

Uszkodzone linki to świetne przykłady potencjalnych linków dla naszych sklepów internetowych. 

Zwracamy uwagę, aby uszkodzony link prowadził od domeny o wyższym autorytecie czyli DR, jeśli jest do follow to jeszcze lepiej oraz czy strona odsyłająca ma trochę ruchu. Możemy zdobyć ten link bez konieczności opłaty.

Więc co teraz?

Cóż, możesz zrobić kilka rzeczy. Najbardziej korzystną, ale również dość czasochłonną opcją, jest odtworzenie tej zawartości, która już nie istnieje na danej stronie.

Zanim jednak zaczniemy pisać, przyjrzyjmy się bliżej nieistniejącemu już artykułowi w Ahrefs.

Wprowadzając ten adres URL do Ahrefs i klikając na “Odsyłające domeny”, możesz zobaczyć wszystkie domeny, które obecnie linkują do tego nieistniejącego fragmentu treści.Nawet jeśli nie wszystkie domeny odsyłające do tego artykułu będą dawały linki do follow, to dobry sposób, żeby od czegoś zacząć.

Po stworzeniu artykułu na ten sam temat będziesz w stanie wykorzystać niektóre z technik wspomnianych w dalszej części tego artykułu w celu wygenerowania jeszcze większej ilości linków.

Powtórz to dla każdej z konkurencyjnej firmy, przyjrzyj się każdemu zepsutemu linkowi zwrotnemu, który posiadają, a w końcu uzyskasz solidną bazę linków.

#2: Domeny na sprzedaż

Możesz jeszcze nie wiedzieć jakie są najlepsze słowa kluczowe dla Twojej witryny, ale wiesz czy dane słowo jest istotne dla Twojego biznesu, prawda?

To wszystko, czego potrzebujesz, aby skorzystać z tego pomysłu. Poszukaj domen, które są na sprzedaż. Nie musisz jeszcze kupować żadnej z nich, ale zamiast tego zamierzasz przeglądać je wszystkie i próbować znaleźć domeny, które są istotne dla Ciebie.

Następnie umieść interesujące z Twojego biznesowego punktu widzenia domeny w Ahrefs i oceń jakość linków zwrotnych, które do nich wskazują.

Jeśli mają one jakąś wartość, napisz do właścicieli i poproś o zmianę linku na twoją stronę. Niewielu webmasterom spodoba się posiadanie linku do zaparkowanej domeny, która jest na sprzedaż!

Jest to czasochłonne zadanie, ale może ono zaowocować kilkoma złotymi linkami zwrotnymi z wartościowych stron.

#3 – Content Marketing nadal rządzi!

Wciąż jest wiele „popsutych” linków, ale najłatwiej je znaleźć jeśli tworzysz treść – szczególnie bloga.

Prawda jest taka, że prowadząc bloga równolegle ze sklepem internetowym, otwierasz się na możliwość uzyskania niemałej liczby linków.

Niby oczywista, ale najważniejsza porada to: twórz treści na temat problemów, które rozwiązuje Twój produkt!

Bez względu na to, co sprzedajesz, Twój produkt rozwiązuje jakiś problem. Musisz tylko dowiedzieć się w jaki sposób i dobrze to opisać. Opisać na swoim blogu.

W ten sposób wytłumaczysz swoim potencjalnym klientkom i klientom jak działa Twój produkt i dzięki temu uświadomisz, że go potrzebują.

Jest to dość prosta koncepcja – wykorzystywanie blogów do wspierania zapytań klientów, ale w jaki sposób może ona generować nam linki zwrotne?

Proszę spojrzeć poniżej:

#4 – Przejmij nieaktualną treść

Jak już masz gotowy wpis na swoją stronę/bloga, który rozwiązuje problem Twoich klientów – korzystając z Ahrefs, sprawdzamy frazę (czyli np. tytuł naszego artykułu). Sprawdzamy wolumen wyszukiwania, gęstość słów kluczowych i wiele innych rzeczy, takich jak SERPy. Przy tej okazji już wyjaśniamy czym jest SERP: skrót z języka angielskiego Search Engine Results Page oznaczający stronę internetową wyświetlającą wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce na wpisane słowa kluczowe. 

Oglądamy10 najlepszych wyników, jak również liczbę backlinków, które wskazują na każdą stronę. Jeśli któryś wynik wyda nam się ciekawy (im więcej linków zwrotnych z większej ilości domen tym lepiej) przyglądamy się im dokładniej. Możemy tutaj dotrzeć i poprosić o zaktualizowanie linku zwrotnego do jakiejś świeżej, nowej treści – na przykład artykułu, który właśnie zaistniał na naszym blogu.

Teraz weźmy frazę, która jest powiązana z naszą treścią, ale nie identyczna.

Umieszczamy to słowo kluczowe w Ahrefs i ponownie, sprawdzamy SERPy.

Szukamy teraz artykułu z dobrą liczbę backlinków, np. kilkadziesiąt linków z np. 20 – 30 domen to już będzie super.

W jaki sposób może to przynieść korzyści naszemu artykułowi i zdobyć dla nas backlinki?

Cóż, wiemy, że wszystkie strony linkujące do tych stron w SERPach wspominają o pewnym aspekcie, którego dotyczy nasze zapytanie, ponieważ linkują do artykułu na ten temat. Możemy sprawdzić te strony i ocenić, czy wyczerpują one ten temat.

Jeśli tak, prosimy o link.

Jeśli nie, również prosimy o link.

Piszemy: Dzień dobry!

Widzę, że Wasz artykuł linkuje do artykułu na X temat.

Ten artykuł jest świetny, ale nie porusza kwestii dodatkowego problemu (tu wpisujemy informację uzupełniającą). Może zamieścicie link do mojego artykułu, który skupia się na na tej kwestii i uzupełnia treść.

Nie krępuj się dodać trochę dowcipu i uroku do swojego e-maila, aby przyciągnąć uwagę tego, do kogo wysyłasz wiadomość.

Powtórz ten proces z każdym wynikiem, który jest w SERPach, a będziesz na dobrej drodze, aby uzyskać więcej SEO dla Twojego sklepu ecommerce lub bloga na stronie internetowej! 

#5 – Posty gościnne dla backlinków

Ten pomysł nie jest niczym rewolucyjnym, ale może pomóc w budowaniu linków do Twojego sklepu – nawet do stron produktowych.

Sztuką dobrego postu gościnnego jest pisanie dla odbiorców, którzy odwiedzają stronę, dla której piszesz. Innymi słowy, nie pisz postu gościnnego, który jest skierowany do Twojej grupy odbiorców.

Jeśli sprzedajesz ręcznie robione buty i piszesz dla bloga o modzie, możesz napisać coś w stylu “10 najlepszych butów zimowych na ten sezon”. Najlepiej jednak dla tych odbiorów będzie jeśli powiążesz swoją dziedzinę wiedzy z wartością, którą ta strona oferuje.

Lepszym wpisem gościnnym byłby “Związek między butami a resztą stroju”. To bardziej ogólne, szersze spojrzenie, bo obejmuje modę i buty. Wiąże się to z działalnością strony internetowej, jak również z Twoim obszarem specjalizacji.

Kiedy piszesz post gościnny, najlepiej jest linkować do własnej domeny raz lub dwa i robić to w kontekście. Absolutnie nikt nie zamieści postu gościnnego na swojej stronie internetowej, który będzie nachalną ofertą sprzedaży czyjegoś produktu.

Przypadek i punkt, ten artykuł czytasz teraz.

Ponadto, dobrej jakości posty gościnne pomagają zbudować trwałą relację z firmą, dla której piszesz.

W przypadku sprzedaży butów i pisania dla bloga o modzie, możesz zaoferować czytelnikom zniżkę w swoim sklepie. Jeśli ten pomysł się sprawdzi, możesz zaproponować blogerowi lub blogerce zostanie partnerem afiliacyjnym Twojej marki – za każdą sprzedaż, która pochodzi z bloga, jego właściciel otrzyma część wynagrodzenia. Jeśli blog ma stronę partnerską lub stronę “specjalne rabaty”, stamtąd otrzymasz kolejny link zwrotny.

#6 – Zaangażuj się w popularne treści

W tym przykładzie będę sprzedawać… śniegowce. Chcę zdobyć linki do strony produktu mojego bestseller’a: śniegowce dla dzieci.

Jak mogę to zrobić?

Mogę spojrzeć na najbardziej popularne treści dla tego słowa kluczowego. Czyli jakie zagadnienia i problemy pojawiły się najwyżej w wynikach wyszukiwania. A najlepszym sposobem na to jest po prostu wyszukanie słowa kluczowego – w tym przypadku ‘śniegowce’.

Po wykonaniu prostego wyszukiwania w Google, przejrzyj wyniki i zobacz, gdzie możesz być w stanie uzyskać wzmiankę.

Z pewnością w wyszukiwaniach pojawią się różne strony ecommerce. Będą to często bezpośrednie linki do stron produktów dużych sprzedawców internetowych. Oczywiście tego właśnie chcemy dla Twojego sklepu, ale nie jesteśmy jeszcze na to gotowe… jeszcze.

W każdym razie, jeśli znajdziesz linki do artykułów porównujących, recenzujących lub wymieniających w rankingach produkty takie jak Twoje, bingo! Artykuł zatytułowany “10 najlepszych śniegowców dla dzieci” byłby bardzo interesujący.

Nie ma powodu, dla którego nie możemy dotrzeć do autorów i poprosić, aby było to 11 najlepszych śniegowców dziecięcych.

Zanim to zrobimy, spójrzmy na linki do wspomnianych produktów. Jeśli linki do stron produktów są linkami afiliacyjnymi (to znaczy, że autor dostaje procent od każdej sprzedaży), być może będziesz trzeba podobnie to rozwiązać.

Znajdź adres e-mail autorów lub znajdź ich profile na LinkedIn i zaproponuj:

Czego chcesz – recenzji Twoich śniegowców w ich artykule

Dlaczego Twoje produkty są warte wzmianki – Twoje produkty różnią się od innych, ponieważ są wykonane ręcznie, z materiałów pochodzących z recyklingu, przekazuję pieniądze na cele charytatywne itp.)

Powód, aby to zrobić – oferując 11. pozycję, będą oferować większą wartość dla każdego ze swoich czytelników i zapewnią im dodatkową opcję, której obecnie nie ma na liście.

Zachęta do zrobienia tego – dostaną pewien procent od każdej sprzedaży, która pochodzi z ich strony internetowej.

Plan awaryjny – czy są jakieś inne sposoby, żeby zyskać backlink na ich stronie

Ponownie, podobnie jak w większości przypadków, aby dotrzeć do adresatów, najlepiej być czarującym dowcipnym i pozostającym w pamięci. Może być również konieczne, aby wysłać więcej niż jeden e-mail – nawet 4 lub 5.

Teraz powtórz powyższy proces dla niemal każdego słowa kluczowego, które jest istotne dla Twojego produktu.

Załóżmy, że fraza kluczowa “najlepsze śniegowce dla dzieci” daje 8 wyników porównujących różne produkty. Każdy z nich stanowi okazję do zbudowania backlinków do Twojego sklepu internetowego.

A teraz powtórz ten proces dla każdego produktu w swoim sklepie!

#7 – Znajdź się na liście obok swoich konkurentów.

Twoja konkurencja jest prawdopodobnie obecna na rynku nieco dłużej niż ty. W tym czasie istnieje duża szansa, że zgromadzili oni kilka backlinków, które również możesz wykorzystać.

Być może widzisz, że wiele wzmianek o marce, które posiadają backlinki, po prostu linkuje bezpośrednio do strony głównej.

Jest to całkiem dobre. Jeśli struktura twojej strony jest prawidłowa, sok SEO będzie spływał na każdą stronę.

Aby użyć tej techniki, ponownie musisz wiedzieć, kim są twoi najbliżsi konkurenci.

Używając eksploratora witryn Ahrefs, wprowadź nazwę swojego konkurenta i kliknij na sekcję “Backlinks” na pasku bocznym. Zostanie ci zaprezentowany każdy pojedynczy link, który kieruje do tej domeny.

Warto używać funkcji filtra tutaj, aby zobaczyć tylko jeden link na domenę i tylko backlinki do-follow, które moim zdaniem sortują każdą domenę zgodnie z jej DR.

Uwaga: Pamiętaj, że backlinki no-follow są ok, jeśli jest duży ruch. Przed filtrowaniem tylko dla backlinków do-follow należy sprawdzić, czy istnieją jakiekolwiek backlinki no-follow, które uzyskują duży ruch.

Teraz możesz zobaczyć listę wysokiej jakości backlinków do twojej konkurencji. Zadaniem jest teraz przeszukanie tych stron, odwiedzenie każdej strony odsyłającej i zadanie sobie pytania “dlaczego linkowali do konkurenta, a nie do mnie?”. Warto również sprawdzić czy są to strony dobrej jakości.

Jeśli tak, dotrzyj do właściciela i zobacz, czy mógłby na niej zamieścić jeden z naszych produktów. Może to oznaczać oddanie produktu za darmo, ale jeśli jest to cena, którą jesteś skłonny zapłacić np. za dobrej jakości recenzję, niech tak będzie!

Wracając do strony backlinków, które wskazują na naszego konkurenta, widzimy kolejną możliwość: jeśli backlink wygląda jak wpis do katalogu teraz to tylko kwestia zbadania strony i znalezienia sposobu, w jaki możemy sprawić, że nasza marka zostanie wymieniona w tym katalogu!

W dalszej części tego artykułu omówimy bardziej szczegółowo pozyskiwanie backlinków z recenzji i stron katalogów.

#8 – Twórz treści z wykorzystaniem danych od swoich klientów.

Każdy wie, że możliwość dostarczenia dowodów wspierających pomaga bronić swojego punktu widzenia nieco bardziej.

Niezależnie od tego czy bierzesz udział w debacie politycznej, czy kłócisz się z mamą, dowody są bardzo ważne!

Wiele firm i blogerów wie o tym i często odwołują się do statystyk, aby poprzeć swoje treści, opierają się właśnie na zbieraniu i prezentowaniu zarówno surowych, jak i przetworzonych danych

Statista jest doskonałym przykładem firmy, która opiera się właśnie na zbieraniu i prezentowaniu zarówno surowych, jak i przetworzonych danych.

Wyraźnie przedstawienie danych w strawnej formie jest doskonałym sposobem na budowanie linków zwrotnych. W jaki sposób więc generować te backlinki dla siebie? Poprzez tworzenie treści opartych na statystykach dotyczących klientów oraz ich zachowań zakupowych.

Jeśli Twoja firma istnieje już od jakiegoś czasu, istnieje szansa, że stworzyłeś dużą bazę adresów e-maili do celów email marketingu. Jeśli jesteś w stanie zbadać swoją bazę e-maili, jesteś w stanie stworzyć te informacje i dane. Możesz stworzyć ankietę dla swoich klientów, w której zadasz kilka unikalnych pytań.

Na przykład:

Ile średnio wydajesz na produkt X co 3 miesiące?

Czy wolisz kupować X w sklepie czy online?

Stwórz zestaw kilkunastu pytań i wyślij je do całej swojej bazy e-mailowej.

Podpowiedź: Być może będzie trzeba zaoferować zachętę dla klientów do wzięcia udziału w ankiecie. Wypełnij naszą ankietę, aby otrzymać 20% zniżki na następne zamówienie” to świetny sposób na ponowne zaangażowanie subskrybentów, którzy nie kupowali u Ciebie od dłuższego czasu.

Podobnie, ‘Wygraj roczną ilość X’ jest świetnym sposobem na zapisanie większej ilości osób do twojej listy mailingowej. Tworzenie ankiety wokół zachęty, takiej jak nagroda lub zniżka, to fantastyczna metoda.  Otrzymujesz swoje dane, więcej subskrybentów i/lub więcej sprzedaży.

Po wypełnieniu ankiety masz bardzo dużo danych. Weź te informacje i umieść je na blogu w unikalny sposób.

76% ankietowanych klientów uważa, że kupowanie produktów X jest ważne.

⅔ ankietowanych klientów wydaje ponad 250 zł. na X kwartalnie.

Internet jest nadal preferowanym sposobem zakupu X.

Poprzez odniesienie do surowych danych w artykule na blogu, inne agencje będą naturalnie linkować do Ciebie. Artykuły konsumenckie są mocniejsze, gdy mają dane na poparcie swoich stwierdzeń.

Zatem publikując wyniki badań oraz spostrzeżenia dotyczące zachowań własnych klientów, w naturalny sposób zbudujesz linki zwrotne.

#9 – Napisz referencje dla produktu, który lubisz

Czy jest jakiś produkt, którego używasz dzień w dzień? Na przykład, produkt, który pomaga Ci w marketingu cyfrowym?

Stań się jego zwolennikiem! Wiele firm polega w dużej mierze na referencjach użytkowników, aby pomóc zwiększyć sprzedaż i zbudować zaufanie. A w danym artykule możesz dostać soczysty link zwrotny do siebie.

Wypróbuj tej metody docierając do wszelkich firm, którym płacisz za korzystanie z ich produktów. Wspomnij, że jesteś zainteresowany, aby napisać im recenzję.

Pamiętaj, że jeśli firma nie bedzie zainteresowana, nadal możesz uzyskać backlink z krótkiej opinii.

Na koniec dnia, zarówno recenzja, jak i jedno zdanie opinii mogą dać Ci backlink, o który Ci chodzi!

#10 – Zdobądź link od dostawców i producentów

Czy używasz określonego rodzaju materiału do swoich ubrań?

Być może zawsze używasz określonego rodzaju farby do swoich obrazów?

Często przedsiębiorcy e-commerce kupują bezpośrednio od dostawcy lub producenta, aby utrzymać ceny na niskim poziomie.  Z kolei dostawcy i producenci lubią wiedzieć i pokazać, w jaki sposób ich produkty są wykorzystywane.

Jeśli regularnie korzystasz z usług tego samego dostawcy lub producenta, skontaktuj się z nim i dowiedz się, co robisz z jego produktami. Wiele z tych firm posiada katalog zasobów, który pokazuje, które firmy korzystają z ich produktów.

#11 – Przewodniki konsumenckie

Przewodniki konsumenckie są doskonałą formą treści do pozyskiwania backlinków, ponieważ osoby, które je czytają, są zazwyczaj w momencie podejmowania decyzji o dokonaniu zakupu.

Osoby te już wiedzą, że chcą kupić produkt i podjęły decyzję, że muszą go kupić. Teraz szukają najlepszego wyboru.

Ale co to jest przewodnik konsumenta i jak może Ci pomóc?

Przewodnik konsumenta to zbiór produktów, które spełniają określone kryteria lub ograniczenia. Na przykład:

Najlepsze buty ślubne z 2021r.

Najlepsza skórzana torba poniżej 500zł.

Top 5 wycieczek jednodniowych z Warszawy.

Teraz, być może widzisz, że wiele z tych przewodników konsumenckich zaczyna się od słowa “najlepszy” lub “top”. Więc wpisz w Google te warunki i zobacz co się pojawi.

Podpowiedź: Umieść swoje słowo kluczowe!

Jeśli wynik wyszukiwania jest wysoki, a trudność słowa kluczowego niska, rozważ stworzenie własnego przewodnika konsumenckiego po swoich produktach – może nie być zbyt trudno, aby uplasować się na pierwszej stronie!

Po wpisaniu w Google naszego słowa kluczowego, widzimy wiele wyników. Teraz ma to sens, aby dotrzeć do wszystkich tych stron i poprosić o wzmiankę – to jedyny sposób, aby uzyskać backlink.

Ale sekretny trik tej techniki polega na tym, aby pomyśleć o różnych przewodnikach konsumenckich, w których Twój produkt mógłby zostać wspomniany.

Na przykład, obok “Najlepszej damskiej kurtki przeciwdeszczowej” możesz również mieć:

Najlepsza damska kurtka do wędrówek

Najlepsza odzież na mokrą pogodę dla kobiet

Najlepsza kurtka przeciwdeszczowa dla kobiet poniżej 200 dolarów

Niezbędny sprzęt do zimowych wędrówek dla dziewczyn

Proste wyszukiwanie w Google i trochę kreatywnego myślenia, a można mieć swój produkt wymieniony w szerokiej gamie przewodników konsumenckich.

#12 – Katalogi, o których istnieniu ni pamiętasz

Istnieje wiele niewykorzystanych katalogów online. Większość z nich to lokalne przewodniki.

Jak znaleźć te lokalne katalogi? Zacznij od poszukiwań w Internecie i sprawdzenia czy można uzyskać backlink z każdego katalogu. Najpierw sprawdź katalogi lokalne, następnie z większych regionów lub miast.

Katalogi geograficzne to tylko jedna rzecz. Pomyśl o innych wartościach, z którymi kojarzy się Twoja marka i znajdź katalogi odnoszące się do tych punktów.

Liczba backlinków, które można utworzyć z takich katalogów, jest ograniczona jedynie naszą wyobraźnią.

#13 – Monitoruj wzmianki o marce i słowach kluczowych

Istnieje wiele istniejących możliwości backlinków, o których istnieniu po prostu nie wiesz. Nazwa Twojej marki może być nawet wspomniana, ale nie ma tam żadnego linku dla Ciebie.

Po prostu wyszukaj w Google nazwę swojej marki i zobacz, jakie są wyniki. Czy są jakieś strony, które wspominają nazwę Twojej marki, ale nie linkują do Ciebie? To właśnie tam jest szansa na link zwrotny. Jeśli znajdziesz taką stronę napisz do nich wiadomość prosząc o zamieszczenie linku. Możesz skorzystać z narządzi internetowych do monitoringu swojej marki. Jeśli marka lub produkt czy usługa będzie wspomniana, dowiesz się o tym automatycznie.

Oznacza to, że możesz wejść w interakcję z każdym, kto wymieni Twoją nazwę w mediach społecznościowych lub gdziekolwiek w Internecie.

#14 – Wykorzystaj umiejętności backlinków swoich konkurentów

Twoi konkurenci również wiedzą, jak ważne są linki zwrotne. Ci więksi prawdopodobnie aktywnie poszukują możliwości budowania backlinków. Oznacza to, że jest spora szansa na to, że najtrudniejsza część twojej pracy – znalezienie miejsca na nowy backlink – została wykonana!W narzędziach internetowych można sobie ustawić alert, który nam pokaże różne rodzaje nowych backlinków naszej konkurencji.

Jeśli zauważysz linki dobrej jakości u konkurencji nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić te same możliwości.

Monitorowanie linków zwrotnych konkurencji jest czymś, co należy regularnie robić, jeśli poważnie myśli się o zwiększeniu profilu SEO sklepu e-commerce.

#15 – Sponsorowanie zespołów, grup i lokalnych organizacji charytatywnych

Istnieje wiele backlinków i ruchu, które można znaleźć poprzez wdrożenie niektórych tradycyjnych metod PR. Sponsorowanie lokalnego klubu, grupy lub organizacji charytatywnej jest świetnym sposobem na osiągnięcie tego celu.

Oczywiście największą korzyścią jest tutaj ta, która pochodzi z bliskiej współpracy z lokalną społecznością. Wiele lokalnych grup, od harcerzy po schroniska dla zwierząt i ośrodki opieki nad osobami starszymi, posiada strony internetowe.

Na ich stronach internetowych, zwykle mają stronę poświęconą sponsorom, zwolennikom lub polecanym firmom. Link zwrotny z tego miejsca może dostarczyć trochę dobrego soku SEO, jak również stały strumień ruchu.

Dodaj do tego wzmiankę w regularnym biuletynie e-mail grupy, a może to być wielki impuls do sprzedaży, sławy i soczystego SEO.

Praca ze szkołami lub zespołami uniwersyteckimi ma jeszcze jedną dodatkową korzyść – backlink .edu.

Backlinki .edu mają nieco większą wagę niż link z przeciętnej domeny .com lub .pl

Dlaczego?

Domeny .edu regularnie publikują wysokiej jakości treści, a żeby uzyskać domenę .edu, należy być certyfikowaną instytucją edukacyjną. Domeny .edu są zazwyczaj dość stare, mają mnóstwo linków do nich kierujących i mają wysokie DA.

Istnieje wiele innych powodów, dla których backlinki .edu są świetne, ale to już inna historia.

Zatem uzyskanie backlinków z lokalnej szkoły lub placówki edukacyjnej jest świetnym sposobem na zwiększenie swojego SEO.

Podpowiedź: Zaoferuj zniżkę dla studentów i pracowników, a zostaniesz wymieniony na stronie “korzyści” danej szkoły!

#16 – Połącz produkty z produktami innych marek

Jeśli jest produkt uzupełniający Twoją ofertę, którym mogą być zainteresowani Twoi klienci, a nie planujesz sprzedawać go pod własną marką, zastanów się nad potencjalnymi możliwościami.

Skontaktuj się z właścicielami i zapytać ich, czy nie chcieliby nawiązać współpracy.

W ramach współpracy mogą sprzedawać na swojej stronie internetowej Twoje produkty w połączeniu z ich ofertą W opisie produktu umieszczają link do Twojej strony. Ja robię to samo z ich produktami na swojej stronie.

Ta wzajemna relacja przynosi wiele korzyści, a przede wszystkim masz więcej klientów!

Podobnie jak poprzednie przykłady, te backlinki mogą zapewnić SEO, jak również ruch dobrej jakości.

Ten artykuł wskazał wiele sposobów budowania backlinków do sklepu lub strony internetowej. Większość z tych pomysłów krąży wokół dzielenia się wartościową treścią i rozwijania swojej kreatywności.

Trzeba na to poświęcić czas, szukać, sprawdzać, oceniać i wysyłać wiadomości do innych, ale jest to niezbędny wysiłek i inwestycja, dzięki którym konsekwentnie możesz podnosić pozycji swojej strony w wyszukiwarkach internetowych.

Pozycjonowanie i pozyskiwanie linków zwrotnych jest procesem bardzo czasochłonnym. Nie ma gwarancji, że twoja ciężka praca przyniesie owoce, lub że wskoczysz na

Pozycjonowanie i pozyskiwanie linków zwrotnych jest procesem bardzo czasochłonnym. Nie ma gwarancji, że twoja ciężka praca przyniesie owoce, lub że wskoczysz na pierwszą stronę. Bardzo możliwe, że to zrobisz, ale w świecie SEO nie ma żadnych obietnic, a koszty takich usług są wysokie.

Google często zmienia swoje algorytmy. Nawet co miesiąc jesteśmy świadkami kolejnej aktualizacji algorytmów Google. Niektórzy są mocno dotknięci, inni widzą niespodziewany sukces. Dla innych, nie ma żadnych zmian.

Co jest najważniejsze w przypadku backlinków i SEO, to fakt, że trzeba się starać. Jeśli nadal będziesz budować te linki, zbudujesz swój autorytet. Po ustanowieniu siebie jako autorytetu zauważysz również, że backlinki z coraz wyższych domen zdają się przychodzić organicznie.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *